פיננסים, השקעות וחסכונות

הביטוי "אָכוֹל וְשָׁתוֹ כִּי מָחָר נָמוּת" המוזכר בספר ישעיהו המשקף נהנתנות וחוסר דאגה לעתיד, לא הוכיח את עצמו לאורך זמן ולכן כיום, עומדים לרשותכם, שכירים ועצמאיים כאחד, מגוון אפיקי חיסכון כגון קופות גמל, קופת גמל להשקעה, קרנות השתלמות ותוכניות חיסכון אישיות לטווחי זמן קצרים וארוכים ובנזילות מלאה.

כל אחד מהאפיקים מציע יתרונות שונים אך כולם מאפשרים לכם להגשים את חלומותיכם ולהבטיח לעצמכם רמת חיים הוגנת. כל שנותר לכם הוא לבחור את אפיק ההשקעה המתאים לכם. בגמא פיננסים תמצאו צוות זמין של אנשי שירות מקצועיים ומיומנים, אשר ערוכים להעניק לכם סיוע וייעוץ מקצועי. בנוסף, תוכלו להיעזר במערכת ממוחשבת ידידותית, מהמתקדמות מסוגה בענף הביטוח, הן באתר האינטרנט והן באפליקציה, לקבלת מידע 24/7.

קופת גמל לשכיר ועצמאי

קופת גמל לתגמולים ופיצויים

קופת גמל היא מוצר פנסיוני המאפשר חיסכון לגיל פרישה. ההפקדות החודשיות מצטברות לאורך השנים ועם יציאתכם לגמלאות, תוכלו לקבל את החיסכון שצברתם כקצבה חודשית ו/או כסכום חד-פעמי, על פי התקנות והוראות החוק.

 

יתרונות קופת הגמל

 • חיסכון נטו – לרוב ללא רכישה של ביטוחים שונים
 • מוצר פיננסי פשוט וברור
 • קופת גמל לשכירים כוללת את הפקדות המעסיק
 • קופת הגמל כוללת השקעות בשוק ההון עם פוטנציאל לתשואה נאה לאורך זמן
 • ההפקדות לקופת הגמל מזכות בהטבות מס

 

כיצד לבחור קופת גמל?

הבנת הפרמטרים השונים המאפיינים את קופות הגמל השונות, תאפשר לכם לבחור באופן מושכל

את קופת הגמל המתאימה לכם.

 

יציבות ואיכות הגוף המנהל

 • מדד שארפ: מדד שבוחן האם התשואה שהושגה על הנכס, מקורה בהחלטת השקעה נבונה או בנטילת סיכון גבוה
 • ניסיון מוכח ומוצלח בניהול השקעות קופות הגמל ובתחומים משיקים כגון כספי ביטוח ופנסיה
 • החוסן הכלכלי של החברה המנהלת שיאפשר לה לעמוד בזעזועים במשק

 

 

דמי ניהול

דמי הניהול המקסימליים הקבועים בחוק עבור הניהול והשירות שאתם מקבלים מקופת הגמל : 1.05% מהצבירה ו-4% לשנה מההפקדות והם משתנים בין קופה לקופה.

 

תשואה על ההשקעות

ניהול איכותי מוביל לתשואה גבוהה לאורך זמן, העשויה להניב לכם רווח של עשרות אלפי שקלים, בהתאם לסכומי ההשקעה.

 

הרכב נכסים

מבנה הרכב הנכסים מאפשר לכם לבחון את מדיניות ההשקעה של קופת הגמל ואת ואופן התפלגות הנכסים.

 

רמת הסיכון

ערך נמוך ב"מדד סטיית התקן" מעיד על קופת גמל המנהלת השקעות בסיכון נמוך יותר.

 

שירות הלקוחות וזמינות המידע

שירות טלפוני זמין ואתר אינטרנט מקוון יאפשרו לכם ליהנות משקיפות מלאה בכל הנוגע להפקדות החודשיות ולסכומים שצברתם.

קופות גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון נזיל לטווח הקצר, הבינוני והארוך, המאפשר לכם למשוך את הכספים שהשקעתם בו בכל עת, בתשלומים או כסכום חד-פעמי פטור ממס וללא קנסות ובכך להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם.

לעומת כספי קופת גמל לחיסכון, הניתנים למשיכה כקצבה חודשית בגיל פרישה וזוכים למיסוי על פי הכללים החלים על קצבה, קופת גמל להשקעה הם כספים הוניים הניתנים למשיכה בכל עת, כסכום חד-פעמי ואילו המיסוי חל על הרווחים הריאליים בשיעור של 25%.

יתרונות קופת הגמל להשקעה

 • נזילות – באפשרותכם למשוך את כספי החיסכון, בכל רגע נתון, ללא קנס
 • תשלום מס דחוי – מס על רווחי הון יחול רק במועד משיכת הכספים
 • פטור ממס רווחי הון – למושכים קצבה חודשית לאחר גיל פרישה
 • ניוד מלא – באפשרותכם לעבור בין קופות גמל ללא קנסות
 • הלוואות נוחות – באפשרותכם לקבל הלוואה בגובה של עד 80% מהחיסכון שנצבר בקופה בפרישה של עד 7 שנים**
 • גמישות – באפשרותכם להפקיד סכום חד פעמי או תשלומים, עד 70,000 ₪ בשנה לכל בן משפחה.
 • דמי ניהול אטרקטיביים
 • חברות הביטוח ובתי ההשקעות מאפשרות לכם לקבל הלוואה עד התיקרה המותרת, בתנאים אטרקטיביים, תוך שימוש בתוכנית כעירבון להלוואה.

 

 

* בכפוף להוראות תקנון הקרן וההסדר התחיקתי

** בכפוף לאישור החברה

חיסכון לכל ילד

תוכנית חיסכון לכל ילד שנוצרה ביוזמת משרד האוצר והביטוח הלאומי, מעודדת אתכם לפתוח לכל ילד הזכאי לקצבת ילדים, תוכנית חיסכון על שמו, בה יופקדו 50 ₪ בחודש, עד להגיעו לגיל 21. באפשרותכם, כהורים, להוסיף 50 ₪ נוספים לכל ילד, אשר יקוזזו מקצבת הילדים.

 

כאשר הילד יגיע לגיל 18, יסתיימו הפקדות המדינה. לחשבון יתווסף מענק של 500 ₪ מטעם המדינה והילד יוכל למשוך את הכספים שהצטברו לזכותו, באישורכם. אם הילד יבחר למשוך את הסכום המצטבר בגיל 21, הוא ייהנה ממענק נוסף בסך 500 ₪.

 

באפשרות ילדכם להמשיך ולחסוך בתוכנית זו לאורך שנים. דמי הניהול השנתיים יעמדו על 0.23% מחשבון החיסכון ואילו פדיון הכספים יהיה כרוך בתשלום מס רווחי הון. אם החיסכון יישמר לגיל פרישה וייפדו כקצבה חודשית, כספי החיסכון יהיו פטורים מתשלום מס רווחי הון.

 

את כספי "חיסכון לכל ילד" ניתן להפקיד בחשבונות חסכון בבנק או בקופות גמל וברמות סיכון שונות: מסלול סיכון מועט, בינוני, מוגבר ומסלול הלכה. כל שנותר לכם הוא לבחור את אפיק ההשקעה עבור ילדכם בעזרת גמא פיננסים שמעמידה לרשותכם צוות רחב וזמין של אנשי שירות מקצועיים ומיומנים שערוכים להעניק כל סיוע וייעוץ באמצעות הטלפון והן באמצעות מרכז קשרי הלקוחות.

קרן השתלמות לשכיר ועצמאי

קרן השתלמות היא פתרון השקעה לטווח קצר ובינוני. הקרן מיועדת לשכירים ולעצמאיים כאחד, היכולים למשוך את הסכומים הנצברים בתום 6 שנים מההפקדה הראשונה, או בתום 3 שנים לעמית בגיל הפרישה,

כשהם פטורים ממס*

 

יתרונות קרן ההשתלמות

 

 • אם אתם עמיתים שכירים, המעסיק יבצע עבורכם הפקדה מהשכר הקובע על חשבונו (עד 7.5% מהשכר) – סכום שאינו נכלל בחישוב המס בתלוש השכר ומהווה הטבת מס לכל דבר מחובתכם להפריש גם 2.5% מהשכר הקובע

 

 • העמיתים העצמאיים שביניכם יכולים להפריש סכומים התואמים לרמת הכנסתם וליהנות מהוצאה מוכרת עבור חלק מההפקדות שלכם לקרן ההשתלמות עד התקרה המותרת

 

 • קרן ההשתלמות היא תוכנית החיסכון ההונית היחידה בישראל, המאפשרת הן לעמיתים שכירים והן לעמיתים עצמאיים למשוך את הכספים במועד הזכאות כולל רווחי הון, ללא מיסוי, עד סכום התקרה המוטבת (10% מהשכר החודשי של העמית השכיר, מוגבל ל-15,712 ₪ ועד תקרת הפקדה של 18,480 ₪ לעמית עצמאי – מעודכן לשנת 2019)

 

 • אין חובת משיכה בתום 6 שנים. באפשרותכם להמשיך ולהפקיד כספים בקרן ההשתלמות וליהנות מהטבות המס בעת משיכת הכספים

 

 • אין צורך או חובה לשמור על רציפות ההפקדות

 

 • באפשרותכם למשוך באופן חלקי כספים שהצטברו בקרן ההשתלמות החל ממועד הזכאות, אך עם המשיכה, לא תוכלו להפקיד לקרן זו כספים נוספים

 

 • המוטבים של עמית שנפטר רשאים למשוך את כספי החיסכון הנצבר בכל עת וללא תלות בוותק

 

 • חברות הביטוח ובתי ההשקעות מאפשרות לכם לקבל הלוואה עד התיקרה המותרת, בתנאים אטרקטיביים, תוך שימוש בתוכנית כעירבון להלוואה

 

* פטור על מס רווחי הון מוגבל בתקרה

 

תוכניות חיסכון והשקעה

תוכנית חיסכון והשקעה משמשת אלטרנטיבה אטרקטיבית לתוכניות החיסכון העומדות לרשותכם בבנקים.

באמצעותה תוכלו לשלב בין היתרונות של אפיק חסכון נזיל, לבין הרווחיות והגמישות של אפיק ההשקעה.

בתוכנית זו תוכלו להשקיע כל סכום, לכל טווח ולכל מטרה ולבחור בעצמכם את דרך ניהול החיסכון המועדפת עליכם, מבין מגוון מסלולים נזילים וברמות דינאמיות שונות. כמו כן, באפשרותכם לנוע בין המסלולים בכל זמן  ואף לשלב בין מספר מסלולים – כל זאת, בדמי ניהול אטרקטיביים במיוחד וידועים מראש וללא כל עלות נוספת.

 

תוכנית חיסכון והשקעה עובדת בשבילכם

 

 1. מגוון מסלולי השקעה 
  בתוכנית חסכון והשקעה עומדים לרשותכם מגוון מסלולים לבחירה, הפותחים בפניכם את כל אפשרויות ההשקעה המתאימות לכם מבחינת פוטנציאל התשואות והשקט הנפשי: החל מהשקעות סולידיות ביותר ועד להשקעות המתאפיינות בדינאמיות גבוהה, עם אפשרות לשלב בין תוכניות או לנוע ביניהן באופן חופשי, ללא עלויות כלשהן. כל שעליכם לעשות הוא לבחור בסוג ההשקעה המתאים ביותר לצרכים שלכם וליהנות מהידיעה שכספכם מופקד בידיים הבטוחות ביותר.

 

 1. נזילות ההשקעה
  הכספים המושקעים בתוכנית חסכון והשקעה ניתנים למשיכה בכל עת, ללא הגבלה וללא תלות בתחנות יציאה מוגדרות. למעשה, הכסף "עובד" בשבילכם עד הרגע בו אתם זקוקים לו.

 

 1. דמי ניהול 
  העלות היחידה בתוכנית חיסכון והשקעה היא דמי ניהול אטרקטיביים מכספי הצבירה בלבד, על פי חוזה קבוע וידוע מראש. אין עמלות קניה ומכירה, אין דמי שבירה, דמי משמרת, שיעור הוספה או דמי הפצה – כל אותן עמלות מוכרות ויקרות שמקטינות בצורה משמעותית את החיסכון שלכם בכל האלטרנטיבות הקיימות.

 

 1. דחיית מס
  בתוכנית חסכון והשקעה אין התחשבנות מס עד למשיכה חלקית או מלאה, כך שבאפשרותכם לעבור בין המסלולים השונים באופן חופשי. לדוגמה: ניתן לעבור ממסלול המשקיע בעד 70% מניות למסלול המשקיע

בעד 20% מניות ללא כל פירעון ו/או תשלום מס על הרווחים.

 

 1. אפשרות הוספת מרכיבי ביטוח
  בחלק מהמקרים ותמורת תוספת פרמיה, התוכנית מאפשרת להוסיף מרכיבי ביטוח כגון: שחרור מתשלום חסכון שוטף למקרה אובדן כושר עבודה וביטוח למקרה מוות.

 

 1. התחייבות חוזית
  התוכנית כוללת התחייבות חוזית של חברת הביטוח כלפיכם, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שדמי הניהול הינם קבועים ולא ישתנו במהלך התוכנית.

 

 1. שימוש בתוכנית כערובה להלוואה
  חברות הביטוח מאפשרות לכם לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים, תוך שימוש בתוכנית החיסכון כעירבון להלוואה.

 

 1. מקצועיות מוכחת
  חברות הביטוח עושות שימוש מושכל במכשירי השקעה ייחודיים המשפרים את פרופיל התשואות. יחד עם זאת, החברות מקפידות על פיזור הפעילות על פני מגוון תחומי השקעה, תוך שמירה על רמת סיכון נמוכה כך שיניבו עבורכם תשואות מקסימאליות, בהתאם לרמת הסיכון שבחרתם ולתנאי השוק המשתנים.

 

 

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים ונצגנו יחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן