ביטוח מנהלים ופנסיה

מה אתם מתכננים לעשות כאשר תצאו לפנסיה ויהיה לכם את כל הזמן שבעולם? תצאו לטיול? תקנו את רכב האספנות עליו חלמתם כל החיים? תעשו קורס סקיפרים ותשוטו עם היאכטה אל האופק?

לרוב, המציאות פחות זוהרת. מרביתנו מתחילים לחסוך מאוחר מדי, מפרישים מעט מדי, מדלגים על הפרשות בין עבודות ופודים פיצויי פיטורין לאורך הדרך ובסופו של דבר, מגלים שעם היציאה לגמלאות, עלינו לרדת ברמת החיים. צוות גמא פיננסים ילווה אתכם כבר היום עם ביטוח פנסיוני מקצועי שיאפשר לכם להגשים את כל החלומות שלכם בעתיד.

קרן פנסיה

קרן פנסיה – משכורת לכל החיים

קרן פנסיה היא כלי חיסכון, המבטיח לכם שעם פרישתכם לגמלאות, תמשיכו לקבל "משכורת חודשית"* לכל ימי חייכם. גובה הסכום מושפע מגובה החיסכון שצברתם עם השנים. בנוסף, קרן הפנסיה תעניק לכם קצבת נכות במקרים של נכות ואובדן כושר עבודה ואף פנסיה חודשית לשאירים במקרה מוות – לכל חיי בן הזוג ולילדים עד גיל 21.

 

גיל הזכאות לקצבת זקנה הוא 64 לנשים ו-67 לגברים וגובה הקצבה מושפע ממספר גורמים:

 • מספר השנים בהן הפרשתם לחיסכון פנסיוני
 • רציפות החיסכון
 • גובה התשלומים
 • שיעור התשואה שהשיגה קרן הפנסיה
 • הוצאות שניכתה קרן הפנסיה מנכסיה
 • גובה דמי הניהול

 

 

 איך בוחרים קרן פנסיה?

על מנת להבטיח את הפנסיה של כלל האזרחים, מדינת ישראל מחייבת את המעסיקים לבטח כל עובד

בקרן פנסיה ומחייבת את העצמאיים לבטח את עצמם. עם זאת מדובר בתוכנית פנסיה בסיסית וכללית שאינה מותאמת בהכרח לצרכים שלכם ולא מספקת את הפתרונות הפיננסיים הטובים ביותר עבורכם.

לכן, אל תתפשרו על עתידכם ותנו לצוות מומחי הפנסיה של גמא פיננסיים ללוות אתכם בבחירת קרן הפנסיה המיטבית עבורכם, תוך הפעלת השיקולים הבאים:

 

 • שמירת רמת החיים הנוכחית שלכם, כעובדים וכמפרנסים – גם לאחר פרישתכם לגמלאות
 • הבטחת מקור הכנסה במקרה של נכות או אובדן כושר עבודה זמני או קבוע
 • כיסוי ביטוחי למקרה מוות, אשר יבטיח את עתידם ורמת חייהם של יקיריכם
 • שליטה מלאה על כספכם ובחירת מסלולי השקעה בהתאם למצבכם האישי והתנהלות שוק ההון
 • גמישות מלאה בהתאם לצרכים המשתנים שלכם לאורך החיים
 • חברות הביטוח ובתי ההשקעות מאפשרות לכם לקבל הלוואה עד התיקרה המותרת מתוך כספי התגמולים בלבד (לא מכספי הפיצויים) בתנאים אטרקטיביים, תוך שימוש בתוכנית כעירבון להלוואה.

* בכפוף לתנאי הקרן.

פנסיית חובה לעצמאים

כעצמאיים, מוטלת עליכם אחריות רבה בכל הנוגע לשיווק העסק, לטיפול בלקוחות ובעובדים, ניהול החשבונות, תזרים המזומנים, המכירות והפיתוח העסקי. אבל… מה עם האחריות שלכם לדאוג לעתידכם לאחר הפרישה לגמלאות?

לאורך השנים, עצמאים רבים שהיו טרודים בענייני היום-יום ולא נערכו כראוי לפרישה. לכן, רבים מהם מתקשים כיום לשמור על רמת החיים אליה הורגלו וחלקם אף נזקקים לעזרת שירותי הרווחה. על מנת להבטיח את עתידם הכלכלי של העצמאיים, מדינת ישראל קבעה שהחל מחודש ינואר 2017, כל* עצמאי מחויב להפריש לחיסכון בקופת גמל לקצבה.

 

כיצד פנסיית חובה לעצמאיים עובדת בשבילכם?

בכל שנת מס עליכם להפריש כספים לקרן פנסיה, לקופת גמל או לביטוח תגמולים לעצמאיים בשיעורים שנקבעו בחוק ובהתאם לשכר הממוצע במשק המתעדכן מעת לעת: 10,867 (נכון לחודש מרס 2018)

 • להכנסות עד מחצית השכר הממוצע במשק: 4.45%
 • להכנסות מעל מחצית השכר הממוצע במשק: 12.55%

אם ברשותכם קופת גמל לקצבה, הפקדותיכם אליה ייחשבו כחלק מההפקדות אליהן אתם מחויבים לפי חוק ובנוסף, תיהנו ממגוון הטבות מס:

כעצמאיים, תוכלו להפקיד 16.5% מההכנסה המחויבת לחיסכון פנסיוני (בכפוף לתקרות הקבועות בחוק) שמתוכם 5.5% יהוו זיכוי (החזר כספי מהמס המשולם בפועל) ו-11% יהוו ניכוי (הקטנת ההכנסה עליה תשלמו מס). כמו כן באפשרותכם לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה ולקבל זיכוי מס נוסף. במקרה זה, יוכרו 16% מההכנסה החייבת, במקום 16.5%.

 

פנסיית חובה לעצמאיים. חשובה אך לא מספיקה.

פנסיית החובה לעצמאיים מספקת לכם רובד פנסיוני מינימלי. לכן, אם ברצונכם להבטיח את עתידכם הפיננסי באופן שיאפשר לכם לשמור על רמת החיים הנוכחית שלכם ואף ליהנות מהטבות מס נוספות, התייעצו עם מומחי גמא פיננסים בנוגע להפקדת כספים מעל המינימום שדורש החוק ובמגוון רחב של אפיקי חיסכון.

 

*פטור מפנסיה חובה לעצמאיים ניתן לעצמאיים שגילם נמוך מ-21, לעצמאיים בגיל פרישה מוקדמת, לעצמאיים שביום כניסת החוק לתוקף גילם היה מעל 55 שנה או שטרם חלפה חצי שנה ממועד פתיחת תיק העוסק.

 

 • חברות הביטוח ובתי ההשקעות מאפשרות לכם לקבל הלוואה עד התקרה המותרת מתוך כספי התגמולים בלבד (לא מכספי הפיצויים), בתנאים אטרקטיביים, תוך שימוש בתוכנית כעירבון להלוואה.

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הוא כלי ביטוחי המספק לכם סל של פתרונות לפרישה לגמלאות, אובדן כושר עבודה וביטוח חיים ומלווה אתכם לכל אורך הקריירה. בחירה נכונה של ביטוח מנהלים על מרכיביו השונים, יאפשר לכם ליהנות מעתיד כלכלי בטוח, גם לאחר פרישתכם לגמלאות.

 

גם ביטוח, גם חיסכון – ולא רק למנהלים!

ביטוח מנהלים הוא מוצר פנסיוני המציע גמישות רבה בבחירת תמהיל הכיסויים הביטוחיים. בעזרת ייעוץ מקצועי של צוות גמא פיננסים תוכלו לשלב בין חיסכון פנסיוני להגנה ביטוחית ומעל הכל, ליהנות מהפקדות המעסיק בביטוח מנהלים לשכירים.

 

לידיעתכם: חברות הביטוח ובתי ההשקעות מאפשרות לכם לקבל הלוואה עד התקרה המותרת מתוך כספי התגמולים בלבד (לא מכספי הפיצויים), בתנאים אטרקטיביים, תוך שימוש בתוכנית כעירבון להלוואה.

 

* בכפוף לתקרה המוגדרת בחוק

** בכפוף לתנאי התוכנית

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים ונצגנו יחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן